Sandras Vigules izstāde "Myužeigais dziniejs"

Sandras Vigules izstādē "Myužeigais dziniejs", skatāmi TLMS “Dubna” daiļamatnieces–rokdarbnieces darbi, kas veidoti dažādās tehnikās.

Sandras Vigules krāsainais raksturs, dzīvesprieks un neizsīkstošā enerģija, neļauj stāvēt uz vietas. Mākslinieces “mūžīgais dzinējs” ir radošā dzīve, gan radot tekstildarbus, gan strādājot bērnu mākslas skolā, gan iekopjot savu dārzu, gan iedvesmojot ar sarunu savus skolēnus un līdzcilvēkus. Rokdarbi ir mākslinieces atpūta, meditācija un jaunu ideju radīšana. Viņas darbi ir daudzveidīgi un nav līdzīgi viens otram, jo meistare eksperimentē un atklāj jaunus materiālus savu rokdarbu veidošanai, tāpēc darbi ir mūsdienīgi. Sandra Vigule it kā rotaļājas ar dažādām tehnikām un krāsām, bet iepazīstot materiālu rada izstrādājumiem interesantus rakstu un formu risinājumus.

J.Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolā strādājot kā skolotājai, 30 darba gados ir piedalījusies daudzās izstādēs, Līvānos un Latgalē. Sandra Vigule vada arī radošās darbnīcas, māca dažādas tehnikas un iedvesmo jauniešus un pieaugušos piepildīt savu dzīvi veidojot skaistumlietas pašiem. Ar saviem rokdarbiem jau 20 gadus piedalās lielajā gadatirgū etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, popularizējot Līvānu novadu un rokdarbu daiļamatniecību.

Māksliniece saka: “Mani darbi silda, priecē manus tuvos un mīļos Latvijā. Liels prieks uz ielas sastapt savu cepuri, šalli, apmetni vai cimdus.” Gadu gaitā neskaitāmi rokdarbi ir aizceļojuši uz Igauniju, Lietuvu, Poliju, Vāciju, Somiju, Japānu, Kanādu, Itāliju.

Sandra Vigule dzimusi Aulejā, 1992. Gadā pabeigusi Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, ieguvusi mākslinieka meistara rokdarbu specialitāti. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi pedagoģisko izglītību. Šobrīd realizējas kā māksliniece un strādā J.Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolā par skolotāju.


When choosing to browse our site, you consent to the use of cookies to tailor your experience. You can withdraw your consent at any time by changing your browser settings and deleting saved cookies.
Accept