Stikla sajūta

Izstādē varēs skatīt projekta “Stikla sajūta” laikā tapušos stikla autor darbus, kurus veidoja desmit izcili Baltijas stikla mākslinieki. Projekts tika realizēts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programmas 2022 atbalstu. Daudzi projekta “Stikla sajūta” dalībnieki ir strādājuši Līvānu stikla fabrikā sākot no 1970 gada līdz 2008 gadam, kad Līvānu stikla fabrika noslēdza savu darbību un tie ir : Herberts Erbs, Aīda Rotčenkova, Ludmila Safronova, Dainis Gudovskis, Juris Dunovskis, Remigijus Krjukas, kā arī Latvijas stikla mākslas nozares mākslinieki: Vineta Groza, Anna Heinsberga Varnase, Ieva Birģele, Baiba Dzenīte.

Izstāde būs skatāma no 2022.gada 18.novembra līdz 2023.gada 06.janvārim.

No 2022.gada 15. maija līdz 2022.gada novembrim ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programmas atbalstu Līvānu stikla un amatniecības centrā tiek realizēts projekts “Stikla sajūta”. Projekta galvenais mērķis ir turpināt stikla izstrādes tradīciju Līvānos un popularizēt vienu no redzamākajiem Latvijas industriālā kultūras mantojuma glabātajiem- Līvānu novada pašvaldības Līvānu stikla un amatniecības centru. Šajā projektā piedalīties tika uzrunāti desmit Latvijas un Lietuvas stikla mākslinieki un aicināti radīt jaunus autordarbus, iedvesmojoties no Līvānu stikla izstrādes vēsturiskajām tradīcijām. Kopā ar stikla pūtēju Aleksandru Logvinu mākslinieki stikla darbos realizēja savas sajūtas un idejas, iedvesmu meklējot Līvānu stikla muzeja ekspozīcijā. Mēs esam ļoti gandarīti, ka Līvānu stikla pūšanas darbnīcā šogad viesojās izcili stikla mākslinieki. Projekta norisi veidoja mākslinieciski saturīgu un vitāli svarīgu tas, ka tika iesaistīti dažādu paaudžu stikla mākslinieki – Anna Heinsberga Varnase, Ieva Birģele, Baiba Dzenīte, Vineta Groza, kā arī mākslinieki, kas ir strādājuši un ieguvuši sākotnējo stikla izstrādes pieredzi Līvānu stikla fabrikā kā Herberts Erbs, Aīda Rotčenkova, Ludmila Safronova, Dainis Gudovskis, Juris Dunovskis, Remigijus Kriukas.

 

Projekta laikā tika veidoti nelieli video, izceļot stikla māksliniekus, kā personības un dokumentējot viņu sajūtas darbojoties ar stiklu. Mākslinieki stāstīja par aicinājumu iet “stikla ceļu” un pieredzi stikla mākslas nozarē. Savukārt mākslinieki, kas strādāja un darbojās Līvānu stikla fabrikā dalījās atmiņās par mākslinieka –dizainera nozīmi stikla ražošanas procesa veidošanā un izstrādājumu izstrādē.

 

Projekta “Stikla sajūta” koprades sinerģijas rezultātā, mijās pieredze un domu lidojums, stikla sajūta un virtuoza meistarība. Jaunradītie autordarbi papildinās Līvānu stikla un amatniecības centra krājumu un būs turpinājums mūsdienu stikla mākslas kolekcijas izveidei.

 

When choosing to browse our site, you consent to the use of cookies to tailor your experience. You can withdraw your consent at any time by changing your browser settings and deleting saved cookies.
Accept