Elitas Stikānes austo darbu izstāde "Rakstu raksti"

ELITA STIKĀNE

Elitai Stikānei aušana ir sirdslieta. Viņa ir sirsnīga un dzīvespriecīga. Katru viņas darbu caurvij dzīves mīlestības raksts, ziedu krāšņums, ogu sārtums un ūdens vilinošie krāsu dziļumi. Meistare katru darbu izlolo un bieži vien dod tiem vārdus. Elitai visvairāk patīk aust lakatus. Kādam lakatam, nosaukums ir "Dzintar' jūra" vai "Zaķīšu pirtiņa" , citam lakatam ir piešķirts nosaukums pēc nokrāsas, piemēram "Saulrieta lakats".

Elita stāsta : "Es aužu jau septiņus gadus. Iemeslu, kāpēc es aužu, man ir grūti pateikt, bet tā bija manas sirds dziļākā vēlme. Pirms tam pratu daudz ko no rokdarbiem, bet aušana likās pats "kronis" visam.

Tagad jūs man jautāsiet, kā tad es iesāku ar to nodarboties? Par iespējām iemācīties aust uzzināju Latgales mākslas un amatniecības centrā( tā toreiz sauca Līvānu stikla un amatniecības centru). Tāpēc devos uz turieni un palūdzu, lai Inese Valaine -TLMS "Dubna" vadītāja mani iemāca aust. Es sāku ar pašiem pamatiem, velku bizes uzmešanu un tā soli pa solim man drīz mājās bija savi austi paklāji. Kad kļuvu par studijas „Dubna” dalībnieci, es iemācījos aust arī citas lietas, ne tikai paklājus. Es saku lielu paldies studijas meitenēm, par mana sapņa piepildīšanu.

Elita Stikāne ar savu ģimeni dzīvo un strādā zemnieku saimniecībā Jersikas pagastā. Meistare aktīvi iesaistās Līvānu sabiedriskajā dzīvē, brīvajos brīžos apmeklē apmācību projektus, brauc uz gadskārtējiem gadatirgiem, apmeklē un piedalās izstādēs, ir “Gardēžu kluba” biedre, Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes organizācijas biedre . Elita teic, ka aktīva darbošanās ir sava veida iziešana sabiedrībā. „Galvenais tas, ka iemācies ko vairāk. Iespējams, ikdienā to maz pielietosi, taču mācību laikā esi izgājis sabiedrībā, kontaktējies ar cilvēkiem. Aušanā, rokdarbu darināšanā un citās aktivitātēs līdzdarbojas arī viņas meitas.

When choosing to browse our site, you consent to the use of cookies to tailor your experience. You can withdraw your consent at any time by changing your browser settings and deleting saved cookies.
Accept