Zalta rūku ceļš Latgolā

IEPAZĪSTI LATGALI CAUR AMATU TRADĪCIJĀM!

 

Akcija ” ZALTA RŪKU CEĻŠ LATGOLĀ”:

Iepazīt Latvijas austrumu reģiona raksturīgo kultūrvidi un vērtības, tās neatkārtojamo savdabību ikvienam Latgales viesim var palīdzēt amatu darbnīcu apmeklējumi. Ludzas amatnieku centrs sadarbībā ar Latgales mākslas un amatniecības centru Līvānos dod iespēju iepazīt Latgali caur amatu tradīcijām. Aicinām kopā ar Latgales amatu meistariem piedalīties akcijā “Zalta rūku ceļš Latgolā”. Tās laikā ceļotāji - akcijas dalībnieki uzsāk savu ceļojumu pa Latgales amatnieku darbnīcām Latgales mākslas un amatniecības centrā Līvānos,  un pabeidzot ceļojumu Ludzas amatnieku centrā, Ludzā. Ceļojuma laikā ir jāapmeklē vismaz 5 amatnieku darbnīcas, kuras ir atzīmētas šinī kartē un jāsaņem amatnieka autogrāfs. Piefiksējiet savu ceļojumu Facebook portālā ZALTA RŪKU CEĻŠ LATGOLĀ- nofotografējiet savus ceļojuma iespaidus. Rezultātā Jūs iegūsiet neatsveramu un unikālu pieredzi, nobeigumā - sertifikātu, kas apliecinās Jūsu darbošanās prieku un amatu iemaņu apguvi pie Latgales amatniekiem. Jūsu kartes ar savāktajiem amatnieku parakstiem un fotogrāfijas Facebook apliecinās jūsu ceļotprieku  un pretendēs uz vērtīgām balvām, kuras tiks izlozētas akcijas noslēgumā.

Šim projektam atbalstu sniedza Latvijas Kultūrkapitāla fonda Latgales Kultūras programma.

Informācija internetā : www.livanustikls.lv

 

Akcijas “Zalta rūku ceļš Latgolā” organizatori:

Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos

Latgales mākslas un amatniecības centrs tā ir oāze tiem cilvēkiem, kuri vēlas iepazīt Latgales amatniecības vēsturi, tās attīstību līdz mūsdienām, baudīt mākslas vērtības un gūt pozitīvu enerģiju harmoniskā vidē. Centrā apskatāma ekspozīcija AMATNIEKI LATGALĒ 19.-20.gs, kurā atrodas 94m gara tautiskā josta, kas ir garākā josta visā Latvijā, ekspozīcija Līvānu stikla muzejs, Ūdens galerija un Stikla pūšanas darbnīca.  Latgales mākslas un amatniecības centrs ir unikāls komplekss, kas ir kļuvis par vienu no populārākajiem tūrisma objektiem Latgalē.

Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos

Domes iela 1, Līvāni, Latvija, LV-5316

Tālr.: +371 65381855, mob.tālr.: +371 28603333

E-pasts: lmac@livani.lv 

www.livanustikls.lv

 

Ludzas amatnieku centrs

SIA „Ludzas amatnieku centrs” ir dibināts 2006. gadā, ar mērķi izveidot seno arodu meistardarbnīcas un amatnieku darbu  salonu. Centra darbības misija - veicināt seno latgaļu arodu prasmju un  tradīciju saglabāšanu, celt to prestižu sabiedrībā un piedāvāt viesiem iepazīt latgalisko dzīvesziņu caur amatu un saimniecības darbiem, dzīves ritiem. Ikdienas darbs notiek ciešā sadarbībā ar biedrības „Ludzas amatnieks”  meistariem un citiem partneriem, kā arī ar Latgales mākslas un amatniecības centru Līvānos. Centrs piedāvā: salonveikalā novada amatnieku darbus - keramiku, audumus, kalumus, rokdarbus, koka izstrādājumus, gleznojumus, tekstilijas, linu izstrādājumus un mākslas priekšmetus. Gids senajā tērpā  Saimes istabā stāstīs par Latgales amatniecības attīstības vēsturi un dzīves un darba likumiem, ierādīs kādreizējos zemnieka sētas darbus. Īpaši interesants piedāvājums apmeklētājiem - darbošanās iespējas keramikas, skroderu un audēju, kā arī seno lina virvju apavu peterņu pīšanas meistaru. Grupām pēc iepriekšēja pasūtījuma piedāvā cienastu latgaļu gaumē vai pusdienas ar kulinārā mantojuma ēdieniem Latgaļu kukņā. Ik gadskārtu tiek organizēti Zaļie tirdziņi, un sestdienā pirms Jāņiem nu jau vairāk kā 10 gadus Lielais Latgaļu tirgus, kad Ludzas pilskalnā pulcējas arodu meistari un saimnieki no visas Latgales un pārnovadiem un svin Saulgriežus ar dziesmām, dejām, ritiem, tirgošanos un izklaidi.

SIA “Ludzas amatnieku centrs”

Tālavijas 27a, Ludza, Latvija, LV-5701

Tālr.: +371 29467925

E-pasts: ligakondrate@inbox.lv 

www.ludzasamatnieki.lv

www.visitludza.lv

 

ATKLĀJ LATGALI CAUR AMATU TRADĪCIJĀM!

 

  • Saņem savu ceļotāja karti akcijas sākumpunktos Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā vai Ludzas amatniecības centrā;
  • izvēlies amatprasmes kuras gribi iepazīt;
  • sazinies ar amatu meistaru un norunā tikšanos;
  • aizbrauc un izbaudi , darbojies un iemācies;
  • palūdz amatnieka autogrāfu savai ceļotāja kartei;
  • nofotografējies pie amatnieka un piefiksē facebook profilā ZALTA RŪKU CEĻŠ LATGOLĀ;
  • apceļo vismaz 5 amatnieku darbnīcas;
  • atgriezies ar karti kādā no sākumpunktiem Līvānos vai Ludzā un saņem sertifikātu;
  • seko līdzi informācijai Facebook par akcijas noslēguma pasākumu;
  • piedalies akcijas noslēguma pasākuma balvu izlozē.