How to get here?
Līvāni, Domes iela 1, LV-5316, Latvija
+371 65381855   +371 28603333
Zalta rūku ceļš Latgolā

ZALTA RŪKU CEĻŠ LATGOLĀ

Latgales lielākā bagātība slēpjas tās dabīgajā vidē un unikālajā kultūras mantojumā. Jau izsenis cilvēku prātos Latgale asociējas ne tikai ar zilajiem ezeriem, bet arī ar savdabīgo kultūras mantojumu, it īpaši – tautas mākslas vērtībām, sadzīves un darba tradīcijām, neatkārtojamo valodu un bagātīgo folkloras pūru.

Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos sadarbībā ar Ludzas amatnieku centru dod iespēju iepazīt Latgali caur amatu tradīcijām. Akcija “Zalta rūku ceļš Latgolā” ir izveidota ar mērķi saglabāt amatnieku tradīcijas un seno latgaļu arodu prasmes. Akcijas laikā ikviens interesents varēs iepazīties ar 40 Latgales amatniekiem un amatnieku darbnīcām. Latgales viesi tiks iesaistīti aizraujošā ceļojumā, kurā ikvienam akcijas dalībniekam būs iespēja apceļot vairākus iesaistītos amatniekus, apskatīt viņu darbnīcas, kā arī pašiem iesaistīties dažādu amata prasmju izmēģināšanā.

Akcija norisināsies no jūlija līdz novembrim. Lai piedalītos akcijā, savs ceļojums jāsāk vienā no diviem amatnieku centriem – Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, vai Ludzas amatnieku centrā, Ludzā. Akcijas laikā dalībniekiem jāapmeklē vismaz 5 apmeklētājiem atvērtās amatnieku darbnīcas. Pabeidzot ceļojumu, katrs dalībnieks saņems sertifikātu latgaliešu valodā. Apmeklējot ikvienu no akcijā iesaistītajiem amatniekiem, ceļotājam jāsaņem šī amatnieka paraksts akcijas kartē. Lai motivētu ikvienu iepazīt pēc iespējas vairāk arodu prasmes un krāt parakstus,  pašiem cītīgākajiem amatnieku apceļotājiem dāvināsim īpašas dāvanas no akcijas organizatoriem noslēguma pasākumā Līvānos.

Informācija internetā:

www.livanustikls.lv

Šim projektam atbalstu sniedza Latvijas Kultūrkapitāla fonds.

 

Akcijas “Zalta rūku ceļš Latgolā” organizatori:

Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos

Latgales mākslas un amatniecības centrs tā ir oāze tiem cilvēkiem, kuri vēlas iepazīt Latgales amatniecības vēsturi, tās attīstību līdz mūsdienām, baudīt mākslas vērtības un gūt pozitīvu enerģiju harmoniskā vidē. Centrā apskatāma ekspozīcija AMATNIEKI LATGALĒ 19.-20.gs, kurā atrodas 94m gara tautiskā josta, kas ir garākā josta visā Latvijā, ekspozīcija Līvānu stikla muzejs, Ūdens galerija un Stikla pūšanas darbnīca.  Latgales mākslas un amatniecības centrs ir unikāls komplekss, kas ir kļuvis par vienu no populārākajiem tūrisma objektiem Latgalē.

Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos

Domes iela 1, Līvāni, Latvija, LV-5316

Tālr.: +371 65381855, mob.tālr.: +371 28603333

E-pasts: lmac@livani.lv 

www.livanustikls.lv

 

Ludzas amatnieku centrs

SIA „Ludzas amatnieku centrs” ir dibināts 2006. gadā, ar mērķi izveidot seno arodu meistardarbnīcas un amatnieku darbu  salonu. Centra darbības misija - veicināt seno latgaļu arodu prasmju un  tradīciju saglabāšanu, celt to prestižu sabiedrībā un piedāvāt viesiem iepazīt latgalisko dzīvesziņu caur amatu un saimniecības darbiem, dzīves ritiem. Ikdienas darbs notiek ciešā sadarbībā ar biedrības „Ludzas amatnieks”  meistariem un citiem partneriem, kā arī ar Latgales mākslas un amatniecības centru Līvānos. Centrs piedāvā: salonveikalā novada amatnieku darbus - keramiku, audumus, kalumus, rokdarbus, koka izstrādājumus, gleznojumus, tekstilijas, linu izstrādājumus un mākslas priekšmetus. Gids senajā tērpā  Saimes istabā stāstīs par Latgales amatniecības attīstības vēsturi un dzīves un darba likumiem, ierādīs kādreizējos zemnieka sētas darbus. Īpaši interesants piedāvājums apmeklētājiem - darbošanās iespējas keramikas, skroderu un audēju, kā arī seno lina virvju apavu peterņu pīšanas meistaru. Grupām pēc iepriekšēja pasūtījuma piedāvā cienastu latgaļu gaumē vai pusdienas ar kulinārā mantojuma ēdieniem Latgaļu kukņā. Ik gadskārtu tiek organizēti Zaļie tirdziņi, un sestdienā pirms Jāņiem nu jau vairāk kā 10 gadus Lielais Latgaļu tirgus, kad Ludzas pilskalnā pulcējas arodu meistari un saimnieki no visas Latgales un pārnovadiem un svin Saulgriežus ar dziesmām, dejām, ritiem, tirgošanos un izklaidi.

SIA “Ludzas amatnieku centrs”

Tālavijas 27a, Ludza, Latvija, LV-5701

Tālr.: +371 29467925

E-pasts: ligakondrate@inbox.lv 

www.ludzasamatnieki.lv

www.visitludza.lv