How to get here?
Līvāni, Domes iela 1, LV-5316, Latvija
+371 65381855   +371 28603333
Eleonoras Pastares personālizstāde “DIALOGS”

Eleonoras Pastares izstāde “ Dialogs”.

 

No 19.07.2024. līdz 6.09.2024. Līvānu stikla un amatniecības centrā skatāma Eleonoras Pastares personālizstāde “Dialogs”.

Aicinām apmeklēt izstādes atklāšanu 19.07.2024. plkst. 15:00. Pasākums iekļauts Līvānu pilsētas svētku programmā "Dzīvi Līvāni 2024".

 

Eleonoras Pastares personālizstādē “DIALOGS” skatāmi keramiķes jaunākie darbi. Māksliniece  Eleonora Pastare strādā ar mālu, šamotu un citiem keramikas materiāliem, bet mākslinieces radītie porcelāna darbi parāda sievišķīguma un spēka manifestāciju keramikas mākslā.

Eleonora Pastare stāsta par izstādes koncepciju:

“Dialogs starp Dabu un tās vērotāju…ideju un sajūtu materializācija.

Ar dabas radīto cilvēks mēroties nevar, tas arī nav mākslinieka radošā darba mērķis- atkārtot to, kas jau radīts, turklāt ģeniāli. Radošais process ietver sevī divus posmus: pirmais-doma, kas rodas, bet, lai to materializētu, nepieciešams darbs un materiāls. Daba un materiāls uzrunā ar savu enerģiju kā neizsmeļams iedvesmas avots, tas arī ir pamats manam radošajam darbam jeb brīvajam sapņu lidojumam. Katra mākslinieka lielākais izaicinājums ir papildināt vispārzināmo, redzēto un radīt jaunu interpretāciju. Katram no keramikas materiāliem piemīt sava burvība un pielietošanas īpatnības. Porcelāns-mana mīlestība no pirmā pieskāriena. Porcelāns…tas ir stāsts par trauslumu, ko rada mākslinieks, bet kuru rūda uguns. Porcelānu es izjūtu kā smalku, trauslu, gandrīz gaisīgu materiālu un šīs izjūtas es cenšos ielikt savos darbos. Vēl aizvien turpinu iepazīt šo materiālu, un tas ir nebeidzams process, tāpēc tik interesants.”

Māksliniece Eleonora Pastare ir līvāniete.  Absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu. Daugavpils Universitātē ieguvusi bakalaura grādu pedagoģijā un maģistra profesionālo grādu mākslā. Kopš 1977. gada māksliniece aktīvi piedalās izstādēs, keramikas simpozijos un citos mākslas projektos Latvijā un ārvalstīs. Rīkojusi vairākas personālizstādes Līvānos, Daugavpilī, Rīgā, Valmierā, Jelgavā un Vīpē. 2009. gadā konkursā- izstādē Japānā saņēmusi atzinības rakstu par darbu “Sniega ziedi”. Eleonorai Pastarei ir liela pieredze pedagoģiskajā darbā- vairāk kā 20 gadus māksliniece mācījusi bērniem „iepazīst keramikas pasauli” Līvānu mākslas skolā, Saules skolā Daugavpilī un Līvānu Bērnu un jauniešu centrā.

 

Kontaktinformācija:

Tālr.: 653 81855

Mob. tālr.:28603333

E-pasts: livanustikls@livani.lv

Kristīne Lipkova

(LSAC ekspozīciju un izstāžu kuratore - t.29602626)

When choosing to browse our site, you consent to the use of cookies to tailor your experience. You can withdraw your consent at any time by changing your browser settings and deleting saved cookies.
Accept