How to get here?
Līvāni, Domes iela 1, LV-5316, Latvija
+371 65381855   +371 28603333
Maijas un Zanes Bērziņu glezniecības izstāde “Saulainā”

No 2024.gada 2.marta līdz 05. aprīlim Līvānu stikla unamatniecības centrā skatāmas Maijas un Zanes Bērziņas glezniecības izstāde “Saulainā”.

Izstādē eksponētas dažādās glezniecības tehnikās gleznoti darbi. Divu mākslinieču, spilgtu dāmu,mammas un meitas glezniecības manieres ir atšķirīgas, bet tai pat laikā lasāma arī līdzība. Mākslinieces visbiežāk glezno plenēros, tāpēc gleznās redzam pēdējās vasaras mākslas ceļojumu atspoguļojumi, Rundāles pils, Dunavas pārceltuve, Jersika un citas gleznieciskās Latgales salas ainas.Māksliniece Maija Bērziņa ir dzimusi Rīgā, bet gleznojot viņai ļoti nepieciešama dabas klātbūtne, tālab viņa piedalās daudzos plenēros gan Latvijā, gan Lietuvā. Māksliniece, gleznojot darbnīcā, baidās pazaudēt darba sākuma noskaņu, bet, tā viņai strādājot, ir vissvarīgākā. Māksliniece savā darbā var izmainīt ainavas elementus un zīmējumu, bet noskaņai vienmēr ir jāpaliek – tas ir kā aizejošs mirklis. Maijai patīk priecīgas gaišas krāsas. Saule un vasara; savu smagumu gleznās nerāda. Rīkojas tieši otrādi – gaiši gleznojot, cenšas to aizmirst. Maija ir Latvijas mākslinieku savienības un Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedre.

Maijas Bērziņas meita, māksliniece Zane Bērziņa ir māksliniece un tekstilizstrādājumu dizainere, no 1993. gada piedalās grupu un republikāniskajās izstādēs, plenēros un citos mākslas pasākumos. Zane vada meistarklases dažādās tekstilmākslas jomās, kā arī glezno dabu, ziedus, pavasara ainavas, izmantojot kontrastainas, faktūrainas tehnikas. Ikdienā strādā Bērnu Klīniskā Universitātes slimnīcā par interešu izglītības pedagogu. Zanei patīk krāsaini dekoratīvi darbi un aktīvs dzīvesveids. Lielu lomu spēlē viņas brīnišķīgie dēli Kalvis un Rodrigo. Relaksējošu mieru Zane Bērziņa gūst savā lauku sētā, rūpējoties par dzīvniekiem un dārzu.

When choosing to browse our site, you consent to the use of cookies to tailor your experience. You can withdraw your consent at any time by changing your browser settings and deleting saved cookies.
Accept