How to get here?
Līvāni, Domes iela 1, LV-5316, Latvija
+371 65381855   +371 28603333
Olenas Paslavskas (UA) un Kristīnes Lipkovas ( LV) tekstilmākslas izstāde “Emociju Faktūra”

Aicinām apmeklēt Olenas Paslavskas (Ukraina) un Kristīnes Lipkovas ( Latvija) tekstilmākslas izstādi “Emociju Faktūra”,  kura apskatāma Līvānu stikla un amatniecības centra izstāžu zālē no 2023.gada 15.aprīļa līdz 2023.gada 12.maijam. Izstādes atklāšana 2023.gada 15.martā plkst. 15.00.

Izstādē “Emociju faktūra” būs skatāmi divu mākslinieču Olenas Paslavskas no Ukrainas un Kristīnes Lipkovas no Latvijas tekstildarbi . Mākslas darbi veidoti no  zīda, vilnas un citiem materiāliem, kurus varēs apskatīt Līvānu stikla un amatniecības centrā.

Februārī, Kultūrkapitāla fonda  projektu konkursā “Radošo stipendiju programmas Ukrainas pilsoņiem”,  tika piešķirta “Radošā stipendija” Ukrainas māksliniecei, mākslas terapeitei Olenai Paslavskai. Pateicoties KKF atbalstam un sadarbībai ar Līvānu stikla un amatniecības centru un tekstilmākslinieci, Līvānu stikla un amatniecības centra izstāžu un ekspozīciju kuratori, Kristīni Lipkovu no 01.02.2023 līdz 31.05.2023 tiek realizēts projekts “Emociju Faktūra”, kura laikā tiek veidoti tekstildarbi izstādei “Emociju faktūra” un tiek organizētas radošās darbnīcas, dažāda vecuma iedzīvotajiem no Līvāniem, Preiļiem , Krustpils, Jersikas, kuri vēlas radoši atpūsties.

Izstādes galvenā koncepcija ir emocija, kas ietverta faktūrā.  Tekstilmākslas darbiem ir lielas priekšrocības, jo tos var glaudīt un taustīt sajūtot materiāla faktūru un radot emocijas. Radot darbus un veidojot faktūras mākslinieces mijiedarbojas ar materiālu. Taktilo darbošanos ar materiālu var arī uzskatīt par sajūtu trenēšanu, materiāla, vides iepazīšanu un arī apmācības metodi. Ar šo vienkāršo un visiem saprotamo sajūtu iepazīšanas veidu arī tiek  radīti tekstildarbi.

When choosing to browse our site, you consent to the use of cookies to tailor your experience. You can withdraw your consent at any time by changing your browser settings and deleting saved cookies.
Accept