Inetas Pudžas personālizstāde "Atvēziens"

Pēc Līvānu 1. vidusskolas absolvēšanas Ineta studē Rēzeknes Lietišķās Mākslas koledžā, vēlāk tiek iegūts bakalaura grāds Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas un kultūras vēstures teorijas nodaļā, iegūts maģistra grāds stikla mākslas apakšnozarē. Paralēli studijām norit aktīva dalība izstādēs.

 

Darbs “Lilijas” eksponēts Aizputes galerijā “Mētras māja” izstādē “Mozaīkas” 2014. gada jūlijā.

2015. gada aprīlī piedalījās Baltijas valstu mākslas akadēmiju Stikla mākslas apakšnozaru studentu un pasniedzēju izstādē Viļņā ar darbu “Sieviete. Svārki”.

Savukārt diplomdarbs “Sieviete” ir bijis eksponēts Starptautiskā stikla mākslas izstādē “Jaunās pieejas” Latvijas Mākslas akadēmijā;  konkursā – izstādē, kurš norisinājās Prāgā.

2016. gada aprīlis – jūlijs piedalījusies Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā Latgales reģiona mākslinieku darbu izstādē ar darbu “Sieviete” un pūstu stikla trauku grupu.

 

Lai gan Inetas ikdienas darbs saistīts ar lielformāta digitālo druku uz dažādiem materiāliem, viņa nebeidz radīt stikla mākslas darbus.

 

ATVĒZIENS- vienreizēja paveikta darbība, vissvarīgākais un darbietilpīgākais posms mērķu sasniegšanai.

Stiks ir tikpat netverams, kā mūsu domas un sajūtas. Tas ir materiāls, kuru nevajag "lauzt", tāpat kā cilvēka dvēseles spārnus. Stikls tās ir attiecības starp diviem cilvēkiem. Neviens nevienam nepieder, jo tos saista brīvība. Ir jābūt gatavam īstajā brīdī atlaist.

             Vēl viens spārnu atvēziens- prom,

             Vēl viens lapas atvēziens- prom;

             Tavā baltā mūža grāmatā. 

                                                     / J. Peters/

Kā, pati māksliniece teic: Tas ir mans pirmais nopietnais atvēziens ceļā uz caurspīdīgās, noslēpumainās matērijas izzināšanu.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu