Ingunas Auderes izstāde "Pietura laiktelpā"

Aicinām apmeklēt Ingunas Auderes izstādi "Pietura laiktelpā" no 18.05.2024 līdz 05.07.2024.

Atklājot izstādi, 18.05.2024. plkst. 18:00 notiks performance “Saruna”, kuras laikā tiks pabeigts mākslas objekts sadarbība ar prof. emeritus Maiklu Rodžeru (Ročesteras Tehnoloģiju institūts, ASV, biedrība IRMA Collaborative).

Māksliniece Dr. art. Inguna Audere ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesore, biedrības IRMA Collaborative direktore. Izstādes “Pietura laiktelpā” pamatā ir doma par simboliskas dzīvojamās istabas izveidi, kas Līvānu stikla un amatniecības centra vidū ir kā pietura laiktelpā starp fantāziju, stikla medija vēsturi, amata prasmēm, dizainu un tehnoloģijām. Mākslas darbu vienojošais motīvs ir tiekšanās pēc iekšējās būtības, harmonijas meklējumi – lēnas, nesteidzīgas pārdomas, kurā tik pazīstami un ikdienišķi priekšmeti kā lampa, trauks, spogulis vai logs tiek pārveidoti tiktāl, ka kļūst par metaforu dziļākai lietu uztverei noteiktā sajūtu kontekstā.

Stikls ir viens no svarīgākajiem cilvēces izgudrojumiem. Tas ir nozīmīga un arī pierasta mūsu dzīves sastāvdaļa: katrs no mums vairākas reizes dienā tam pieskaras – glāzei, logam, mobilā telefona ekrānam. Stikla materialitātes īpašības mākslinieka domu lokos kļūst par iedvesmu un izteiksmes līdzekli, lai paustu sajūtas par cilvēka dzīves trauslumu, burvību, pārsteigumiem un arī nolemtību.   Atklājot izstādi, 18.05.2024. plkst. 18:00 notiks performance “Saruna”, kuras laikā tiks pabeigts mākslas objekts sadarbība ar prof. emeritus Michael Rogers (Ročesteras Tehnoloģiju institūts, ASV, biedrība IRMA Collaborative).

       Inguna Audere stikla mākslas jomā darbojas jau vairāk kā 30 gadus un ir starptautiski atpazīstama māksliniece. Dibinājusi un vadījusi Stikla mākslas un studiju centru, kā arī bijusi Stikla mākslas nodaļas vadītāja Latvijas Mākslas akadēmijā. 2015. gadā ieguvusi Doktora zinātnisko grādu, studējot Latvijas mūsdienu stikla mākslas attīstību globālā kontekstā. Savā profesionālajā darbībā Dr. art. Inguna Audere ir sniegusi ieguldījumu Latvijas stikla mākslas nozares attīstībā, piedaloties starptautiskās mākslas izstādēs un īstenojot vērienīgus projektus: starptautiskais projekts „Stikla balss” 2006. un 2011.gadā, „Stikla mākslas 45 gadi LMA” 2008.gadā, Latvijas mūsdienu stikla mākslas izstāde „Circeņa dziesma” Riihimaki Stikla muzejā, Somijā 2001.gadā. Savā radošajā darbībā viņa vienmēr ir tiekusies stikla materiālā izteikt filozofiskas un cilvēkam aktuālas domas par laika ritumu, viņa vietu un lomu dzīvē. Tas ir augsti novērtēts, saņemot žūrijas īpašo apbalvojumu starptautiskā konkursa izstādē „Glass Kanazawa 2010” Japānā par skulptūru „Senā sieviete” (2008-2010).

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu