Smalkā frakcija

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Vizuāli Plastiskās mākslas nodaļas stikla mākslas apakšnozares studentu darbu izstāde

’’Smalkā frakcija’’.

16.06.2023-09.09.2023

Radošā sadarbība ar LMAC stikla studiju veicina un attīsta LMA Stikla mākslas apakšnozares studentu Bakalaura un Maģistra programmu plastiskās kompozīcijas kursa darbu izgatavošanu, kas sekmīgi ir uzsākta kopš, 2016. gada. Tā aktualizē, pilnveido un iedvesmo jaunos stikla māksliniekus telpiski, plastisku jaunrades darbu radīšanai stikla mākslā, stiprina personisko attīstības procesu, dod informatīvās zināšanas un papildina tās, veidojot jaunu māksliniecisko pieredzi pūstā stikla tehnikā, apgūstot tās sadarbībā ar ražotāju.

 Vizuāli Plastiskās mākslas nozares 3. kursa studentu Rūtas Štrausas, Artas Tukmanes, Valda Putniņa, Gunas Oses un Katrīnas Ērgles darbu izstādē, tiek aktualizētas kausētā stikla tehnikā radītu darbu iespējas. Stikla materiāla plastiskums, trauslums, formu tēlnieciskās kvalitātes apliecina seno tradīciju vienotību ar laikmetīgās stikla mākslas aktualizēšanu, tās mainīgo raksturu.

          Stikla mākslas apakšnozares mācību programmas darbu radošā  ekspozīcija ir balstīta koncepciju teorētiskās un praktiskās izstrādes mākslas darbos. Latgales mākslas un amatniecības centra stikla studijas kolektīvs vienmēr ar lielu ieinteresētību un izpratni ir atbalstījis LMA stikla nodaļu, tās pedagogus un studentus tehniski sarežģīto stikla darbu izgatavošanā.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu