Tikšanās (plkst.15.00), pieminot Osvaldu Zvejsalnieku, viņa dzimšanas dienas mēnesī.
24.martā plkst. 15.00 tikšanās, pieminot Osvaldu Zvejsalnieku, viņa dzimšanas dienas mēnesī.
“Ja man pēkšņi parādītos kāds, kas teiktu, ka varu sākt dzīvi no sākuma, es lielos vilcienos darītu visu tāpat. Protams, no šādām tādām muļķībām izvairītos, bet, lai gan ir mainījušies laiki un apstākļi, ietu tādu pašu ceļu, kādu esmu nogājis.”
/Osvalds Zvejsalnieks/
Marts ir Osvalda Zvejsalnieka dzimšanas dienas mēnesis. Pagājušā pavasarī 2022. gada 23.martā Preiļos, izstādes atklāšanā “Karalis un vilki” mēs tikāmies ar izcilo gleznotāju un vienojāmies par izstādi Līvānu stikla un amatniecības centrā. Dzīve ir neparedzama un diemžēl 2022.gada 7. novembra vakarā pēc smagas slimības Osvalda Zvejsalnieka dzīves ceļš aprāvās.
“Savas gleznas labprāt dāvinu cilvēkiem – man nav žēl,” teicis mākslinieks.
Šī izstāde Līvānos nav piemiņas izstāde, tā ir spilgtā Latgales mākslinieka dāvana mums skatītajiem, jo Osvalda Zvejsalnieka mākslas darbu pasaule ir dzīva, šajās gleznās varam skatīt mākslinieka notvertās atmiņas – pērno gadu pavasara, vasaras, rudens, ziemas Latgales ainavas, Dievnamus un katedrāles… nekas nav apstājies... Tas ir tikai sākums viņa mākslas darbu ceļam.
Latgale ir Osvalda zeme, un tai piederēja viņa sirds un mēs esam pagodināti, ka, Osvalda Zvejsalnieka, dzīvam esot, notvertie skati gleznās ir atceļojuši uz Līvāniem. Mākslas zinātāji teic, ka viss, ko Osvalds Zvejsalnieks gleznojis, ir viņa dzīves pašportrets – patiess, košs un emocionāli bagāts. Atmiņās šis izcilais Latvijas gleznotājs paliks kā apņēmīgs, ideju pārpilns vadītājs, atvērts un radošs skolotājs, dzīvesgudrs, izpalīdzīgs un vienkāršs cilvēks. Ar iekšēju gaišumu un filozofiski plašu skatījumu uz pasauli, viņš ir daudziem mācījis ieraudzīt svarīgo dzīves sīkumos un nepazust ikdienas steigā.
Mūsu Latgales Izcilais gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, ilggadējais Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, vēl ilgi paliks mūsu atmiņās, jo viņa darbi atstājuši nedzēšamas pēdas, aiz kurām noteikti seko un sekos daudzi viņa studenti, kolēģi un domubiedri.
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu