Inas Vaikules klūdziņu un sloksnīšu pinumu izstāde "Pa saulei"

Aicinām apmeklēt no 7.marta līdz 6.maijā  pinēja amata meistares Inas Vaikules klūdziņu un sloksnīšu pinumu izstāde "Pa  saulei".

 

Izstādē “Pa saulei” varēs aplūkot darbus, kuri tapuši saules rita laikā – dzīvojot saskaņā ar dabu un apkārtējo vidi. Saules ceļš ir pilns aplis un šī apļa forma dominē meistares pinumos. Latviešu mitoloģijā tas ir veseluma, pilnīguma un aizsardzības simbols. Pa saulei, tas ir, pulksteņa rādītāja virzienā, iet, veicot uguns rituālus, attīrot telpas – kvēpinot kadiķi, ziemas saulgriežos pa saulei velk bluķi ap māju. Pa saulei ada, pa saulei arī pin. Izstādē būs skatāmi Inas Vaikules klūdziņu sloksnīšu pinumi, paplātes, cibas, rotu kārbiņas, dažādi grozi, tīnes u.c. dažādās pīšanas tehnikās, ar atšķirīgiem rakstiem. Ina dzīvo un strādā Latgalē - Naujenē. Ir izveidojusi darbnīcas “PĪTENIS”. Pinumu darbnīcā PĪTENIS var iegādāties gatavus amatniecības izstrādājumus, veikt individuālus pasūtījumus. Kā arī ir iespēja pieteikt pīšanas meistarklases un demonstrējumus. 

Pinumu meistare saka, “pie saviem rokdarbiem, vienmēr ar labām domām... Apgūdama pinējas amatu pie daiļamata meistara Viktora Kuhaļska, es sapratu, ka mani tas interesē, patīk un tas paliks uz ilgu laiku. Tāpēc savas labās domas un enerģiju ielieku ikvienā raksta rindā, ikvienā pinumā.

Ina Vaikule ir amatniece no Naujenes pagasta, kas pārcēlusies uz dzīvi no dzimtā Preiļu novada. Mācījusies Višķu lauksaimniecības tehnikumā, iegūstot daiļdārznieka diplomu, savukārt specializāciju tūrisma vadībā ieguvusi Baltijas Starptautiskajā Akadēmijā. Brīvajā laikā no pamatdarba Naujenes novadpētniecības muzejā viņa nodarbojas ar pīšanu no klūgām, adīšanu un aušanu. Pīšanu no klūgu sloksnītēm Ina uzsākusi pie meistara Viktora Kuhaļska studijā “Pūpoli”. Latvijas Amatniecības kamerā ieguvusi pinēja amata meistara diplomu.  Pirms vairākiem gadiem kopā ar vīru Juri iegādājusies lauku īpašumu un sākusi audzēt aitas. Aitu vilna tiek nodota Preiļu vilnas fabrikā, kur tā tiek iemainīta pret diegiem, no kuriem top rakstaini cimdi un zeķes, kā arī mazcimdiņi un zeķītes.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu