No māla līdz porcelānam

“Māls-sarkans, pelēcīgs, dzeltenīgs, balts, melns. Keramiķa rokās tas pārtop par podu,bļodu, vāzi, šķīvi. Māksla vai amatniecība? Māksla un amatniecība viena otru neizslēdz, tā vienkārši nevar pastāvēt viena bez otras. Amatniecība mākslā ir daļa no tā ko var mācīt un iemācīties. Katra mākslinieka lielākais izaicinājums ir papildināt vispārzināmo un radīt jaunu interpretāciju.

Pavediens starp mani un mālu vēl aizvien nav pārtrūcis . Patīk sajust valgano mālu stap pirkstiem un virpai klusi dūcot, virpot.

Porcelāns-mīlestība no pirmā pieskāriena. Smalks, balts un sarežģīts materiāls. Šis materiāls pavēra  jaunas izpausmes iespējas. Vēl aizvien turpinu iepazīt,šo materiālu un tas ir nebeidzams process un tāpēc arī tik interesants. Iedvesma - tas var būt jebkas - dabas norises, skaistais ,ko var saskatīt it visā.

Iedvesmojoties no mirdzošās sarmas , sniegpārslu formu dažādības,ledus ziedu  rakstu daudzveidība,tas viss ievijas  manos porcelāna darbos. Daba un materiāls uzrunā ar savu enerģiju kā neizsmeļams iedvesmas avots, tas arī ir pamatu pamats radošajam darbam” par savu izstādi un darbiem stāsta māksliniece Eleonora Pastare.

Māksliniece Eleonora Pastare ir dzimusi Daugavpilī, bet lielāko savu dzīves daļu ir pavadījusi Līvānos. 1974. gadā absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu un 2007. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā Daugavpils universitātē. Kopš 1977. gada māksliniece ir piedalījusies vairākās izstādēs un mākslas projektos Latvijā un ārvalstīs. Eleonora Pastare vairākus gadus ir darbojusies arī kā pedagoģe palīdzot bērniem iepazīt keramikas pasaules burvību.

Eleonoras Pastares izstādē ‘’No māla līdz porcelānam‘’ ir iespējams apskatīt mākslinieces keramikas darbu retrospekciju. Vērojot mākslinieces darbus var pamanīt, ka māksliniecei piemīt pilnīga materiāla kontrole un dziļa mīlestība rūpīgi veidojot savus darbus. Tieši tāpēc viņa spēj savaldīt pat vissarežģītākos keramikas materiālus.