Remigijusa Kriukas "Atgriešanās"

Lietuvas stikla mākslinieka Remigijusa Kriukas izstāde "Atgriešanās"

Savā izstādē “Atgriešanās” mākslinieks parāda savu izaugsmi, darbu retrospekciju kopš tā laika, kad viņš vēl darbojās Līvānu stikla fabrikā. Remigijusa diplomdarbs absolvējot Lietuvas Valsts mākslas institūtu arī ir tapis šeit – Līvānos. Tas ir caurspīdīgs stikla trauku komplekts, kam vidū iestrādāts apaļš, zaļš stikla gabaliņš atgādinot skaistu, zaļu smaragdu. Mākslinieka diplomdarbs ir apskatāms Līvānu stikla muzejā.

 

“Es domāju, ka ir pienācis laiks atkal satikt cilvēkus ar kuriem kopā strādāju Līvānu stikla fabrikā, lai pastāstītu par to, kas esmu šodien, gandrīz pēc 40 gadiem.” – Remigijus Kriukas

 

Īsumā par autoru:

Dzimis 1961. gada 14. martā, Paņevežā.

Stikla mākslinieks (kopš 1992 gada biedrs Lietuvas mākslinieku apvienībā).

1980 – 1985 studējis un absolvējis Lietuvas Valsts mākslas institūtu iegūstot stikla mākslinieka izglītību. 1983. gadā kā students Remigijus izgāja praksi Līvānu stikla fabrikā pēc kuras viņš turpināja īstenot savas radošās idejas kā stikla mākslinieks līdz 1992 gadam. Vēlāk, no 1993. līdz 2000. gadam strādāja A/S “Paņevežas stikls” stikla darbnīcā kā stikla dizaineris.

2000. gadā Remigijus Paņevežā nodibināja pats savu stikla dizaina studiju.

1993. gadā viņš aizbrauca komandējumā uz Dāniju, Bornholmas salu, kur pilnveidoja savas prasmes pie stikla meistariem Čārlija Meikera un Pītera Hanera. Māksliniekam ir arī ļoti labi pazīstamas Latvijas, Baltkrievijas un Ukrainas stikla dizaina skolas.

Kopš 1985. gada viņš ir aktīvi piedalījies izstādēs Lietuvā, Beļģijā, Dānijā, Igaunijā, ASV, Latvijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Ukrainā, Vācijā, Japānā, Dienvidkorejā un citās valstīs. Piedalījies arī vairākos radošos simpozijos Lietuvā, Čehijā, Igaunijā, Latvijā, Krievijā, Slovākijā, Ukrainā, Ungārijā, Luksemburgā, Beļģijā un Vācijā.

Viņa darbi atrodas vairāku mākslas muzeju krājumos Lietuvā, Igaunijā, Ķīnā, Latvijā, Krievijā, Ukrainā, Somijā, Ungārijā un Vācijā.