ANDA MUNKEVICA "NEJAUŠĪBU NAV"

Māksliniece par izstādi – “ šī izstāde ir par manu dzīvi un tās dažādiem emocionāliem stāvokļiem. Pārdomu un sajūtu  nospiedumi. Mana pārliecība ir, ka dzīvē nekas nenotiek tāpat vien. Viss ko domājam, kur ejam, ko darām ir svarīgi. Arī satikšanās, sarunas, kas sasit rudens vientulību, mirkļi, ko aizpildām vai neaizpildām, visi redzējumi, prātojumi. Viss ir svarīgi. Visam ir nozīme. Līvāni ir vieta, kur savā dzīvē laiku pa laikam atgriežos, satiekos, pieskaros. Pēdas. Šeit izvēlējos izstādīt darbus no dažādiem savas dzīves sajūtu, domu un redzējumu nospiedumiem. Nospiedumi stiklā caur gaismu.”

Anda Munkevica savā daiļradē balstās uz Baltijas stikla mākslas tradīcijām-īpaši akcentējot Latvijas vitrāžistu unikalitāti, Lietuvas monumentālā stikla skolu un Igaunijas stikla dizaina minimālismu. Perfektās zināšanas, kuras māksliniece ir ieguvusi Latvija Mākslas Akdēmijā un stikla mākslas centros-Pilchuk Glass School, Eastlake Glass studio-Pratt Fine Art Centre- ASV ir devušas izcilus rezultātus.              

Andas Munkevicas izveidotā radošā stikla studija –AM studio- ir attīstījusi un ievirzījusi Latvijas stikla nozari jaunās tehnoloģijās, jaunos zinātniskos un mākslinieciskos meklējumos, Šis ir izcils piemērs - zinātnes un mākslas sintēze. AM studio ir vienīgā studija Baltijā, kura spēj radīt un realizēt monumentālo plastiku stiklā. Zolitūdes traģēdijas memoriāls, Doma baznīcas jaunā vitrāža-veltījums Janvāra barikādēm,  Minskas pilsētas arhitektūras ansambļu tēlnieciskie ciļņi ir izstrādāti ar jaunām, unikālām stikla  tehnoloģijām un laikmetīgiem mākslinieciskiem risinājumiem.

Mākslinieces fanātiskā mīlestība uz stikla mākslu, izcilās darba prasmes, kompetence un spēja attīstīt savu unikālo māksliniecisko talantu ir kā paraugs jaunajiem māksliniekiem. Anda Munkevica nebaidās eksperimentēt, uzstādīt sev augstus mērķus un rast tiem risinājumus. 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu