Ilzes Griezānes gleznu izstāde "Pilsēta pie upes"

Iedvesma uzgleznot brīnišķīgo upes plūdumu un upes mijiedarbību ar Līvānu pilsētas ikdienu māksliniecei radusies pēc Viestura Kairiša filmas “Piļsāta pi upis” noskatīšanās. Filma māksliniecē radīja pārdomas par to, kā upes tecējums ietekmē viņas dzimtās Līvānu pilsētas dzīvi. Arī Līvānos ir risinājušies daudz un dažādu notikumu, kas saistīti ar abām caur Līvāniem plūstošajām upēm – Daugavu un Dubnu. Tieši upes ir tās, kas ietekmējušas pilsētas izveidi un tagad tās ar savu plūdumu un viļņu ņirboņu turpina iedvesmot pilsētnieku darbīgo dzīves ritmu un mazpilsētas auru. Upe kā māte ar savu vienmērīgo plūdumu un maigo vēju spēj aizskalot prom visas nebūšanas, rūpes un raizes.

Strādājot Līvānu stikla un amatniecības centrā māksliniecei Ilzei Griezānei katru dienu jaunu iedvesmu gleznot sniedz tur pat aiz loga tekošā Daugava. Izstādes “Pilsēta pie upes” mākslas darbi tapuši pēdējo gadu laikā. Starp tiem ir arī tādi, kas tapuši tikai šogad. Gleznas ir gleznotas uz audekla eļļas tehnikā. Vienā no gleznām ir redzama Līvāniem īpaši raksturīga aina – zemledus makšķernieki uz Dubnas upes ziemā.

Māksliniece Ilze Griezāne ir izteikta ainaviste. Aplūkojot mākslinieces darbus ikviens varēs redzēt, ka tieši Daugava ir tā, kurai mākslinieces sirdī un gleznās ir atvēlēta īpaša vieta.

 

Īsumā par autori:

 

Dzimusi Līvānos. Beigusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu (1989), bakalaura grāds iegūts Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē (1996), maģistra grāds sabiedrības vadībā Daugavpils Universitātē (2009). No 1991.gada piedalījusies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Dalība starptautiskos gleznošanas plenēros Latvijā, Lietuvā, Somijā, Portugālē, Turcijā (2006 –2020 ). Sarīkojusi vairāk kā 19 personālizstādes Daugavpilī, Līvānos, Rēzeknē, Preiļos, Ludzā, Jēkabpilī, Krāslavā, Jūrkalnē, Riebiņu un Jaunjelgavas novadā (2009—2020). Gleznotāju apvienības "V.I.V.A." dalībniece.  Kopā ar  gleznotāju apvienību “V.I.V.A.” piedalījusies vairāk kā 25 izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Ilzes Griezānes darbus var skatīt Latgales reģiona mākslinieku izstādēs Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē un Marka Rotko Mākslas centrā Daugavpilī, Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā darbu izstādēs un citās gleznotāju kopīgajās izstādēs Latvijā. Aktīvi iesaistās vizuālās mākslas aktivitātēs Latgalē. No 2004. gada līdz šim brīdim ir Līvānu stikla un amatniecības centra vadītāja Līvānos.