GITA CANKALE GLEZNU IZSTĀDE "LĪDZ PADUSĒM VASARĀ"

Aicinām apmeklēt Gitas Cankales gleznu izstādi “Līdz padusēm vasarā”, kura apskatāma Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē sākot no 11.marta līdz 4.aprīlim.

Gitas Cankales dzimtā pilsēta ir Jēkabpils. Lai gan jau skolas laikā esot padevusies zīmēšana, dzīves ceļš ir aizvedis tālāk uz Rīgas Politehnisko institūtu (tagadējā Tehniskā universitāte), kur apguvusi datorspeciālistes profesiju. Zīmēšanai nopietni pievēršoties tikai  trīsdesmit gadu vecumā,  kad bērni paaugušies un gleznotāja esot varējusi pilnveidoties pēc pašas vēlmēm.

Pamatzināšanas glezniecībā iemācījusies, veidojot sadarbību ar Jēkabpils mākslas skolu pedagogiem, bet glezniecības studijas vēlāk turpinājusi pie gleznotāja, profesora Kaspara Zariņa studijā PEDANTS (Rīgā). Pēcāk kļuvusi par mākslas un jaunrades veicināšanas biedrības MELNĀ MUŠA un privātas glezniecības studijas vadītāju, organizējusi dažādas aktivitātes ne tikai jauniešiem, bet arī pieaugušajiem.

Kopš 2000.gada gleznotāja aktīvi piedalās dažādās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, ir bijušas arī daudzas personālizstādes gan Jēkabpilī, gan Rīgā , un citās Latvijas pilsētās.
  Visbiežāk tie esot eļļas darbi, bet nu jau arvien biežāk pievēršas arī akriltehnikai. Pagājušā gadā Jēkabpilī izstādē atrādījusi savus zīmējumus, kuri tapuši dažādās tehnikās – gan pasteļtehnikā, gan ar ogli un krāsaino tušu. 

Gleznotājai šis gads ir īpaši nozīmīgs, jo šogad aprit divdesmit gadi, kā Gita ir nopietni pievērsusies glezniecībai. “Tas ir nebeidzama prieka avots. Šoreiz izvēlējos ziedus un augus, arī kādu kluso dabu, portretu, jo gleznoju it visu, neesmu viena konkrēta žanra cienītāja. Man patīk spilgtas krāsas, saulainas dienas, siltums, vasara, tāpēc lai būtu “Līdz padusēm vasarā””, tā stāsta pati izstādes autore Gita Cankale.

                                     

Izstādi aicinām apmeklēt līdz 2020. gada 4.aprīlim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē. Izstādes atklāšana notiks 14.martā plkst. 12:00.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu