Latgales mākslas un amatniecības centra stikla pūšanas darbnīcas izstāde "Stikla ceļš"

No 19.jūlija apskatāma Latgales mākslas un amatniecības centra stikla pūšanas darbnīcas izstāde “Stikla ceļš”.

           

Ar šo izstādi vēlamies stāstīt par to, kā mūsu stikla pūšanas darbnīcas dzīvais stikls uzsācis ceļu uz cilvēku sirdīm.

Pateicoties stikla pūtēja Aleksandra Košeļeva iniciatīvai un degsmei, 2016. gadā Līvānu novada pašvaldība izpilddirektora Ulda Skreivera vadībā īstenoja sen lolotu sapni – stikla pūšanas darbnīcas izveidi Latgales mākslas un amatniecības centrā, lai atdzīvinātu stikla pūšanas tradīcijas Līvānos, kuras pēc Līvānu stikla fabrikas slēgšanas 2008. gadā draudēja izzust. Diemžēl pats Aleksandrs Košeļevs jaunizveidotajā stikla pūšanas darbnīcā darbu neuzsāka. Viņa aizsākto darbu turpina stikla pūtēji Aleksandrs Logvins un Valērijs Veiss.

Liels nopelns šīs stikla pūšanas darbnīcas izveidē ir stikla studiju veidošanas speciālistam Markam Ekstrandam (Mark Ekstrand) un stikla pūšanas studijas Jūrmalā “Dunovglass” vadītājam, stikla māksliniekam Jurim Dunovskim. Daudz sarežģītu situāciju rodas ikdienas darba procesā, lai šīs situācijas veiksmīgi atrisinātu, stikla pūšanas darbnīcai atbalstu sniedz Līvānu optisko gaismas vadu uzņēmums SIA “CeramOptec”.

No 2018. gada stikla pūšanas darbnīca darbojas ar pilnu jaudu un ikvienam apmeklētājam ir iespēja vērot, kā top stikla izstrādājumi.

Darbnīcā tapušo izstrādājumi dizaina autors ir Aleksandrs Logvins - stikla pūtējs ar 35 gadu pieredzi. Katru darba dienu top vairāki desmiti stikla izstrādājumi. Izstrādājuma veidošanai netiek pielietotas formas, tie top brīvā stikla veidošanas tehnoloģiskajā procesā, nepielietojot formu, kā rezultātā katrs izstrādājums ir unikāls. Stikla pūšanas darbnīcā šobrīd top ikdienas produkcija un arī pasūtījuma darbi - Līvānu pašvaldības balvas, sporta balvas un prezentācijas materiāli.

Šai neilgajā laika posmā, kopš darbojas stikla pūšanas darbnīca ir izveidojusies saikne ar stikla māksliniekiem un Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, kuri savas ieceres kopā ar stikla pūtējiem iedzīvina mirdzošajā stiklā. Šai sadarbībā kopā ar stikla mākslinieci Annu Varnasi ir tapuši Līvānu apbalvojumi. Savukārt ar stikla mākslinieci Andu Munkevicu ir radīti stikla dizaina elementi, kuri izmantoti Līvānu baseina interjerā.

Un tā Līvānu stikla pūšanas darbnīcā radītie darbi ir uzsākuši savu ceļu gan Līvānos, gan Latvijā, gan plašajā pasaulē.

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu