Ligita Caune "Mana zeme - Latvija"

No 15.jūnija apskatāma Ligitas Caunes gleznu izstāde "Mana zeme - Latvija".

“Es mīlu savu dzimteni un nevaru to negleznot. Tā ir mana atzīšanās mīlestībā Latvijas dabai – tās mežiem un pakalniem, pelēkām debesīm, miglas pielietām pļavām, Sēlijas baltajiem lielceļiem, jūrai un Latgales ezeriem…”

Tā savus darbus raksturo izstādes autore Ligita Caune – profesionāla māksliniece, mākslas maģistre, Latvijas Mākslinieku savienības un Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre, aktīva Sēlijas patriote (Sēlijas asociācijas goda biedre, biedrības “Sēlijas palete” un “A.Kasinska balvas” dibinātāja), daudzu plenēru organizatore un dalībniece.

Ligita Caune ir beigusi Viesītes vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot mākslas maģistra grādu. Pēc Mākslas akadēmijas absolvēšanas strādāja projektēšanas institūtā un Dekoratīvās mākslas kombinātā pie interjeru projektēšanas.

No 1994. – 2009.gadam strādāja Rīgas domes Pilsētas Attīstības departamenta būvvaldē par Kurzemes (periodiski arī Zemgales un Latgales) rajona galveno mākslinieci.

Māksliniece radoši un aktīvi strādā glezniecībā, kopš 1980.gada regulāri piedaloties izstādēs Latvijā un starptautiskajās izstādēs ārzemēs. Sarīkojusi 62 personālizstādes Latvijā, Somijā, Dānijā, Austrijā, Lietuvā, Itālijā. Ligitas Caunes darbi atrodas Latvijas Mākslas fondā, skolās, iestādēs, privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Ligita Caune ir daudzpusīga māksliniece. Viņas daiļrade izpaužas vairākās jomās – eļļas glezniecībā (ainava, figurālais žanrs, ziedi), akvarelī, grafikā (grāmatu grafika, kartiņas, reklāma, plakāts), monumentālajā mākslā (sienu gleznojumi, vitrāžu meti) un interjera dizainā. Nozīmīgs mākslinieces veikums ir altārglezna Viesītes Ev.luteriskajā baznīcā, bet visbiežāk viņa ar krāsu kasti un audeklu dodas plenērā.

Māksliniece saņēmusi Liepājas Kultūras pārvaldes balvu par Liepājas atainojumu gleznās (2009.g.), Nīderlandes vēstniecības pateicību par gleznu “Miglas krasts” (2006.g.) Nīderlandes karalienei Beaktrisei.

Ligitas Caunes izstādē “Mana zeme – Latvija” apskatāmas gleznas, kas ataino Latvijas dabu, un katrā no tām jūtama mākslinieces attieksme un mīlestība. Latvijas daba ir skaista jebkurā gadalaikā – sniegotā ziemas dienā, pavasara atkušņos, saules pielietos pakalnos vasaras svelmē un oranži sārtos kokos rudens parkos. Tieši tāpat kā mēs katrs savā dzīves gadalaikā… Latgales mākslas un amatniecības centrā, kur apskatāma Ligitas Caunes gleznu izstāde, ir iespēja satikties katram ar savu Latviju un savu gadalaiku.

Izstāde apskatāma līdz 17.jūlijam Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu