RMDV izstāde "Esi gudrs, brīvs un radošs..."

14.maijā plkst. 14:00 Latgales mākslas un amatniecības centrā notiks Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu darbu izstādes "Esi gudrs, brīvs un radošs..." atklāšana. 

Izstādes kvalifikācijas darbos atspoguļojas četros mācību gados iegūtās zināšanas, kas mijas ar personīgo brīvības sajūtu un izaicinājumu uz eksperimentu.

Visi izstādes dalībnieki ir absolvējuši Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu. RMDV piedāvā jauniešiem apgūt radošās industrijas, studējot keramikas izstrādājumu dizaina programmā, metāla izstrādājumu, apģērbu vai tekstilizstrādājumu dizaina specialitātē, koka izstrādājumu dizainā, mākslas un restaurācijas izglītības programmās.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola ir jaunrades un radošās izglītības centrs Austrumlatvijā, mācot jauniešiem būt brīviem un radošiem mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē.

Tehnoloģijas pakļaujas radošiem prātiem. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas darbības vīzija ir “Esi gudrs, brīvs un radošs mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē”. Tas nozīmē – saprast un orientēties modernajā pasaulē, pakļaut sev un saviem darbiem, un izdomām mūsdienu tehnoloģijas un arī rokām prast radīt. Latgales mākslas un amatniecības centrā ikviens apmeklētājs var par to pārliecināties.

Intas Ievas Borisas “Lelles” stāsts vēl nebija sarakstīts dienā, kad porcelāna lelles jau sēdēja autores klēpī. Pat esot pieauguši, mēs aizvien saskaramies ar spēļmantām, - kad meklējam dāvanu kādam mazam tuviniekam vai kad iesaistāmies savu bērnu rotaļās. Pasaulē ir iespējams atrast cilvēkus, kuriem interesē porcelāna lelles un to vēsture. Jolantas Salmules triptihs “Gors” ir arhitektūras paralēles un līnijas, kas aizrauj skatītāju ar diennakts krāsu saspēli ģeometrijā. Kā pakļaujas koks un rodas dizains krēsla izstrādājumā, kā tekstils iepludina paļāvību un siltumu telpās un kā keramikas vāzes vai šķīvji var radīt piederības saikni kultūras mantojumam ar pasaules dvesmas redzējumu.

Izstādē var pārliecināties, ka mākslas izglītība paver iespējas ne tikai materiālo interešu nodrošināšanai nākotnē, bet arī cilvēka garīgās pasaules un estētiskās dzīves uztveres pilnveidošanai un attīstībai.

Audzēkņu veikums viņu skolotāju vadībā apliecina jauno mākslinieku varēšanu paust savas izvēlētās tēmas būtību mākslas valodā, lietot apgūtos tehniskos paņēmienus, ļauties radošai iedvesmai, meklējot savu ceļu mākslā.

Aicinām apmeklēt izstādi līdz 13.jūnijam Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu