Valdis un Olga Pauliņi "Treis pudi muola"

Aicinām apmeklēt Valda un Olgas Pauliņu keramikas izstādi “Treis pudi muola”, kura apskatāma Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē no 10.aprīļa līdz 11.maijam.

Izstādē apskatāmi vairāki desmiti stilistiski atšķirīgu darbu, kuri ir dažādi ne tikai pēc formas, bet arī pēc glazūru krāsām un veidiem. Atšķirīgas ir arī apdedzināšanas metodes un trauku dekoratīvās apdares.

Valdis Pauliņš ar keramiku nodarbojas jau kopš 1979.gada, kad iestājās Rēzeknes mākslas skolā. Interese par keramiku Valdim radās jau agrāk. kad viņš grāmatā ieraudzījis virpu – viņu kā puiku ieinteresēja tieši mehāniskā puse. No tēva krājumiem paņēmis riteni, no mammas – bļodu, viņš izgatavoja savu pirmo ripu, un izvirpoja tēvam pelnu trauku.

Pirmo keramikas apdedzināšanas cepli Valdis uzcēla Rēzeknes rajona Kaunatas pagasta “Akmenīšos” 1982.gadā. Valdis Pauliņš ir mācījies un pieredzi guvis pie slavenajiem Latgales keramiķiem P.Čerņavska un E.Vasiļevska. No 1999. līdz 2001.gadam Valdis mācījās Daugavpils Pedagoģiskajā universitātē un aizstāvēja diplomdarbu par tēmu “Melnā svēpētā keramika”.

Valdis un Olga Pauliņi abi strādā Krāslavas mākslas skolā – Valdis ir skolas direktors, Olga – pasniedzēja, bet keramika ir viņu aizraušanās un vaļasprieks. Valdis un Olga ir piedalījušies izstādēs Latvijā, Krievijā, Vācijā, Polijā, Zviedrijā u.c. Viņu darbi atrodas arī vairākās privātkolekcijās. 1987.gadā Valdim piešķirts Tautas daiļamata meistara nosaukums. Pauliņiem ir divas keramikas darbnīcas: Krāslavā un Grāveru pagastā viensētā “Pauliņi”. Darbnīcas ir kļuvušas par vienu no iecienītākajiem tūristu galamērķiem Latgalē, kur var aktīvi piedalīties un iemēģināt savu roku keramikas darbu tapšanā un amata apgūšanā.

2007.gadā Valdis ieguva mākslas maģistra grādu, bet kopš 2018.gada Valdis Pauliņš ir Daugavpils Universitātes docents.

Izstādi aicinām apmeklēt līdz 2019. gada 11.maijam Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē. Izstādes atklāšana notiks 10.aprīlī plkst. 15:00.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu