Tekstiliju izstāde "...raksti silda..."

Aicinām apmeklēt Tautas lietišķās mākslas studijas “Dubna” tekstiliju izstādi “…raksti silda…”, kuru iespējams apskatīt Latgales mākslas un amatniecības centrā no 2018.gada 14.decembra līdz 2019.gada 26.janvārim.

Izstādē būs apskatāmas dažādas studijas “Dubna” darinātās tekstilijas un rokdarbi – lakati, segas, jostas, galdauti u.c.

No tālas pagātnes līdz pat mūsdienām audēju amats ir viens no retajiem, kuru latvieši ir paturējuši vadošajā vietā starp amatu prasmēm. Arī Latgalē aušana ir viena no vadošajām tautas mākslas nozarēm kopš senatnes. Audumi sadzīvē kā agrāk, tā arī tagad ieņem nozīmīgu vietu.

Grozi ar dzijas kamoliem, aušanai pietītas saiviņas, aust iesāktas segas, lina galdauti, grīdceliņi – tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Dubna” audēju ikdiena. Tautas lietišķās mākslas studija “Dubna” saglabā un attīsta senās aušanas tradīcijas, pēta Latgalei raksturīgās senās rakstu zīmes un ieauž tās mūsdienīgās tekstilijās.

Audēju un rokdarbnieču veikums ticis atzinīgi novērtēts un jau 1979.gadā Latvijas PSR Kultūras ministrija “Dubnai” piešķīra Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu