Izstāde "Pašas radīts vai mantots, bet Mans Tautastērps"

Izstāde “Pašas radīts vai mantots, bet Mans tautastērps” 

No 6. novembra–8.decembrim Latgales mākslas un amatniecības centrā Līvānos Domes ielā 1, būs skatāma izstāde “Mans tautastērps”.

Izstādes atklāšanas dienā 6.novembrī  plkst. 14.00 varēs satikt projekta radošo komandu un dalībniekus, tērptus tautastērpos, kā arī aplūkot un iegādāties šī projekta grāmatu un kalendāru par īpašajām cenām.

"Mans tautastērps" ir brīvprātīgā darba projekts, kurš aizsākās 2015. gada rudenī ar mērķi izveidot gada kalendāru ar 12 tautastērpu stāstiem un fotogrāfijām, bet šobrīd stāstu jau ir vairāk kā desmit reizes vairāk. Projekta moto – pašas radīts vai mantots, bet mans tautastērps.

Izstādes radošā komanda – Ilze Strēle, Ginta Zaumane un Dace Sadaka apkopojušas mūsdienu latvju sievu, vīru un ģimeņu stāstus par viņu īpašajiem tērpiem. Tie ir stāsti, kurus atklāj paši tautastērpu īpašnieki – par savām sajūtām, par savu dzimtu, par satiktajiem meistariem, par sev svarīgo. Šie stāsti tiek iemūžināti fotogrāfijās, papildināti ar dzejas rindām un miniatūriem izšuvumiem, kuri akcentē īpašo projekta simbolu – ziedu vainadziņu.

Kopš pirmās izstādes "Mans tautastērps" atklāšanas 2017. gada 1. aprīlī pagājis vairāk nekā gads – izstādes apjoms ir izaudzis no 25 līdz 63 komplektiem un tā viesojusies 20 dažādās Latvijas pilsētās un ciematos, radot latviskuma daudzināšanas svētkus. Izstāžu cikls tupināsies līdz 2018. gada beigām.Izstāžu atklāšanas  dienā ir iespēja satikt projekta radošo komandu un dalībniekus dažādu Latvijas novadu tautastērpos!

Pirms pavisam neilga laika dienasgaismu ir ieraudzījusi grāmata “Mans tautastērps” un tajā ikviens var iepazīt latviešu tautastērpu nēsātājam svarīgo – mantoto, paša radīto vai no jauna izdomāto. Tā ir grāmata, kurā apkopots materiāls par Latvijas simtgades laikā sastopamajiem tērpiem – gan precīzām kopijām, gan stilizētiem tautastērpiem, gan raksturtērpiem. Tā ir vērtība, kurā smelties iedvesmu šodienai un nākotnei.

 

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu