Izstāde "Solis uz priekšu"

Jau otro gadu Latgales mākslas un amatniecības centrs savus apmeklētājus un interesentus priecē ar centra stikla pūšanas darbnīcā tapušo pieredzējušā stikla meistara Aleksandra Logvina darbu izstādi. Izstādē “Solis uz priekšu” apskatāmi stikla izstrādājumi, kuri tapuši 2018.gadā.

Jau vairāk kā 30 gadus Aleksandrs Logvins savu darbību ir saistījis ar stiklu. Darbojies viņš dažādās darba vietās. Laikā, kad Latvija bija Padomju Sociālistisko Republiku Savienībā (PSRS), skolās bija izveidota apmācību sistēma, kura paredzēja to, ka katram skolēnam ir nepieciešama profesija un kvalifikācija. Dzīvojot Līvānos tolaik bija plašas darba iespējas. Aleksandrs izvēlējās stiklu. Mācoties stikla fabrikā viņš saprata, ka tas ir viņa aicinājums un stikls kļūs par viņa dzīves profesiju. Aleksandrs Logvins 24 savas dzīves gadus  ir nostrādājis Līvānu Stikla fabrikā. Strādājot fabrikā, 80. gados viņam bija iespēja veidot savus pirmos stikla izstrādājumus - glāzes. Šobrīd Aleksandrs strādā mūsu stikla pūšanas darbnīcā, kurā ik dienu savas prasmes demonstrē apmeklētājiem no Latvijas un ārvalstīm.

Aleksandram  vairāk patīk veidot stikla izstrādājumus, kuriem ir praktisks pielietojums - glāzes, vāzes, saldumu traukus. ‘’Es vēlos, lai cilvēki manus darbus lieto ikdienā, nevis nopērk un noliek sekcijā, pēc tam aizmirstot par šiem darbiem”.  Aleksandrs uzskata, ka visgrūtāk esot veidot dzīvniekus, jo tur ir jābūt mazliet māksliniekam, tomēr, kā viņš pats saka: “Es neesmu avangardists”. Aleksandrs priekšroku dod krāsainā stikla izstrādājumiem, bet atzīst, ka sava burvība esot arī caurspīdīgā stikla izstrādājumiem.

Aleksandrs savas prasmes darboties ar stiklu ir apguvis galvenokārt pašmācības ceļā. Viņš ir gan pētījis citu mākslinieku darbus, gan lasījis dažādas pamācības. Gala rezultātā iegūtās zināšanas Aleksandrs pielieto stikla pūšanas darbnīcā, radot dažādus stikla izstrādājumus. Aleksandram darbā ļoti palīdzējusi arī vairāk kā 10 gadus ilgā draudzība ar stikla mākslinieku Marku Eckstrandu. Tikšanās reizēs ar Marku, Aleksandrs ir guvis daudz zināšanu un ieguvis vērtīgu pieredzi darbā ar stiklu. Aleksandra vēlās tupināt iesākto darbu Līvānos, bet viņa sapnis ir strādāt stikla pūšanas darbnīcā jau ar savu komandu!

Izstādi aicinām apmeklēt līdz 30.augustam Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos. Izstādes atklāšana notiks 12.jūlijā plkst. 16:00 centra izstāžu zālē.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu