Vēsturiskā izstāde "Ar dziesmu ieausts stāsts"

Vēsturiskā izstāde “Ar dziesmu ieausts stāsts” izveidota no Latgales mākslas un amatniecības centra rīcībā nonākušajiem eksponātiem, kuri ir apgaroti ar vēstures elpu. Šie vēsturiskie eksponāti ir liecība par Latgales Dziesmu svētkiem, kuri notika 1940.gada 15.-16. jūnijā Daugavpilī Stropu estrādē, un mūsdienu tautastērpa valkāšanas tradīcijām.

Izstādē varēs apskatīt unikālus Dziesmu svētku eksponātus, pateicoties Jānim Dabaram, Zaigai Dzenei, Maijai Kulakovai, Līvānu novada Kultūras centram un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam. Šie vēsturiskie eksponāti ir liecība par Latgales Dziesmu svētkiem un šajos svētkos piedalījās vairāki Līvānu kori. Koru dalībnieki bija ģērbušies tautas tērpos, kurus darināja pašu rokām, vai lūdza palīdzību profesionāliem tautas tērpu darinātājiem.

Ar dziesmu mēs kļūstam savās dvēselēs redzīgāki, dzirdīgāki, sirds gudrāki. Dziesma ir ar mums līdzās gan laimīgos, gan skumīgos brīžos. Mūsu tauta pratusi radīt dziesmai skanīgus un košus svētkus- Dziesmu svētkus. Visu Latvijas novadu dziedātāji gatavojas šiem svētkiem ar lielu patosu. Uz svētkiem dziedātāji ierodas tautas tērpos, kuri atbilst tam novadam, kuru viņi pārstāv. Lai taptu šie košie tautas tērpi, milzīgu darbu veic audējas, rokdarbnieces, skroderi, rotkaļi. Dziesmu svētku ietvaros notiek tautas tērpu skate, kurā kompetenta žūrija vērtē tautas tērpu atbilstību attiecīgajam novadam. Daudzos Dziesmu svētkos savu dalību ņēmuši Līvānu un to apkaimes dziedātāji un tautas tērpu darinātāji.

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu