Izstāde "Gaismas laiks"

Latgales Mākslas un amatniecības centrā no 26.maija līdz 8.jūlijam apskatāma Ingas Salmiņas un Jāņa Ziemeļa izstāde “Gaismas laiks”.

Izstādi caurvij gaismas tēma, kas risināta stikla un koka materiālos. Izstādē skatāmi koktēlnieka Jāņa Ziemeļa kokgriezumi un Ingas Salmiņas stikla kausējumi.

Abi mākslinieki nāk no Latgales, Jānis Ziemelis dzīvo Preiļu puses, Inga Salmiņa - Līvānos.

Jānis Ziemelis audzis un mācījies Preiļos. Kokgriešanas pirmās iemaņas  guvis no sava tēva jau pamatskolas laikā. Vēlāk mācījies Rēzeknes Lietišķās mākslas koledžā koktēlniecības nodaļā. Mācības turpinājis Mākslas Akadēmijā Rīgā, kur apguvis funkcionālo dizainu. Gan bakalaura, gan maģistra darbus veidojis koka materiālā.

Nozīmīga bijusi arī aptuveni 10 gadus ilgā sadarbība ar uzņēmumu „Latvijas Finieris”, dizaina izstrādē. Tas arī bijis laiks, kad Jāni ieinteresēja bērza saplākšņa pielietošana ne tikai būvniecībā, bet arī dizainā. Pirmās Jāņa veidotās saplākšņa gleznas tapušas 2003. gadā. Šobrīd Jānis turpina strādāt savā darbnīcā, strādājot ar dažādiem koka veidiem, veidojot koka izstrādājumus, izjūtot koka materiālu, faktūru.

Ingai Salmiņai bērnības zeme ir Daugavpils novada Nīcgalē, bet šobrīd nu jau ilgu laiku par savu pilsētu viņa sauc  Līvānus. Mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas koledžā trikotāžas modelēšanas nodaļā. Pēc tam iegūtas arī citas izglītības – pedagoģiskā (Rīgā), ekonomiskā (Rēzeknes Augstskolā) un projektu vadības (Jelgavā).

Laba pieredze Ingai  bija vairāk kā 10 gadu darbs Līvānu mākslas skolā. Pirmā aizraušanās joprojām ir gleznošana. Lai arī iepriekš strādāts arī ar tekstilu, tomēr pēdējos gados stikls kļuvis par otro lielo aizraušanos. Būtiska nozīme tam, ka izvēlēts stikls, ir tieši Līvāniem un Līvānu stiklam ar tā vēsturi.  Stikla kausēšanas  darbnīca „Stikls no Līvāniem” izveidota 2011. gadā, sadarbojoties ar Latgales Mākslas un amatniecības centru. Inga Salmiņa lielākoties  ir mācījusies strādāt ar stiklu Čehijā , kur to apguvusi pie brīnišķīgiem čehu meistariem.

Pēdējā  pusotra gada laikā abiem māksliniekiem izveidojusies aizraujoša sadarbība, eksperimentējot ar materiāliem un veidojot jauna veida darbus – stikla un koka gaismas objektus.  Balstoties uz stabilām pamatvērtībām, pārdomātu kompozīciju, iespaidus smeļoties  dabā, bet nebaidoties no jauniem eksperimentiem un jauniem risinājumiem, top arvien jauni darbi. Kopā tiek attīstītas jaunas idejas, meklēti jauni risinājumi un gatavie darbi veidoti tajā materiālā, kuru katrs pārzin.

Darbu radīšanas procesā neatņemamas sastāvdaļas ir ideju attīstīšana, variāciju meklēšana, iedvesmošanās dabas formās, krāsās, iedziļinoties gan mikro, gan makro pasaulē, nepārtraukta eksperimentēšana, nonākot līdz vēlamajam rezultātam, izjūtot materiālu, meklējot līdzsvaru, kā arī apvienojot funkcionalitāti un estētiku. Tas ir nepārtraukts jaunrades process. Izstādē redzami šī brīža darbi, bet tiek veidoti nākamie.

Izstāžu ciklu „Gaismas laiks” organizē radošās apvienība „Perspektīva”.

Izstādi atbalsta VKKF un Latgales Attīstības aģentūra.

Izstādi aicinām apmeklēt līdz 2018.gada 8.jūlijam Latgales Mākslas un amatniecības centrā, Līvānos.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu