Muzeju nakts "Līvānu laika rats"

Šogad, 20. maijā Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā kā ierasts norisināsies Vislatvijas Muzeju nakts 2017.

 

             Maija mēnesis tiek gaidīts ne tikai plaukstošo lapu, aktīvi dīgstošās zāles un pavasara puķu ziedēšanas dēļ, bet arī tāpēc, ka maija beigās jau tradicionāli visa Latvija dodas muzeju nakts naksnīgajās aktivitātēs.

             Šogad muzeji, ar savām aktivitātēm, izdzīvos laika rata ritējumu, jo akcijas moto ir Eduarda Veidenbauma citāts: „LAIKS ĀTRĀKI STEIDZAS KĀ VAGONA RATS”. Latgales mākslas un amatniecības centrs saviem apmeklētājiem ļaus izbaudīt Līvānu leģendas laika rata ritējuma plašo bezmaksas programmu, kur kā jau ierasts katrā no muzeja telpām tiks piedāvāta atšķirīga tematiska darbošanās.

            Amatniecības centra ārpusē aicinām izdzīvot laiku, kad Barons Līvens izvēlas vietu muižas būvniecībai, ko piedāvās vēstures aktīvisti. Ekspozīcijā “Līvānu stikla muzejs” būs iespēja apskatīt Līvānu stiklam 130 jubilejas izstādi un piedalīties nodarbībā bērniem “Stikls Tavās delnās”. Keramikas darbnīcā Tev būs iespēja apgleznot kādu no māla mājiņām, atceroties, ka Līvāni ir rūpniecības pilsēta kopš senatnes. Konferenču zālē piedāvājam apskatīt stikla pūtēja Marka Eckstrand no ASV izstādi “Mana dzīve ar stiklu”. Ekspozīcijā “Amatnieki Latgalē 19. -  20 gs.” Tev būs iespēja salikt lielformāta puzli, kurā attēlots kāds no Līvānu tematiskajiem soliņiem. Bet, tā kā Līvāni ir stikla pilsēta ar vanaga sirdi, aicinām apmeklēt arī Stikla pūšanas darbnīcu. Stikla pūšanas darbnīcas apmeklējuma maksa 2,00 eiro. Visu Līvānu leģendas laika rata ritējumu, ik stundu, izstāžu zālē, vēlreiz mums izstāstīs Zīmējumu teātris no Rīgas.

            Apmeklējot Muzeju nakts pasākumu, ikvienu aicinām atnest saimniecībā nevajadzīgas un ikdienā nelietojamas atslēgas. Atslēgas tiek vāktas ar mērķi nākotnē Līvānu pilsētu papildināt ar vēl vienu tematisku soliņu, šoreiz par godu pilsētas moto “Līvāni – atslēga Latgales vārtos!”.

            Muzeju nakts ietvaros, 20. maijā Latgales mākslas un amatniecības centrā tiek mainīts darba laiks. Centrs apmeklētājiem būs atvērts no vakara plkst. 19:00 līdz plkst. 24:00. Visas Centra aktivitātes apmeklētājiem būs pieejamas visa vakara garumā, vienīgi Zīmējuma teātra uzvedumi paredzēti katru stundu plkst. 21:30, 22:30 un 23:30 trīsdesmit minūšu garumā.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu