Marka Eckstrand darbu izstāde “Mana dzīve ar stiklu”

Marka Eckstrand darbu izstāde “Mana dzīve ar stiklu”

Esmu dzimis 1954.gada 4.martā ASV, Vašingtonas štatā, Sietlā. Mūsu ģimenē auga četri bērni: trīs māsas un es. Sešdesmitie gadi bija laiks, kad daudzu jaunu zēnu sapnis bija kļūt par inženieri. Mani vienmēr urdīja vēlme uzzināt kā darbojas lietas.  Bērnībā es sadauzīju daudzus akmeņus un ķieģeļus, lai uzzinātu, kas atrodas tiem iekšā. Mana vēlme bija saprast kā tiek radīts krāsainais stikls, kā krāsas tiek iepludinātas stikla lodītēs. Interesēja viss par krāsām un dabā sastopamajiem materiāliem.

Stikla ražošanas tehniku un apgleznošanu sāku apgūt 1976. gadā Centrālajā Vašingtonas universitātē. Mana dzīve mainījās tajā dienā, kad pirmo reizi rokās paņēmu stikla pūtēja pīpi.

Man ir bijusi tā laime strādāt ar stiklu dažādās pasaules vietās. Tas, ka nerunāju valsts valodā, kurā ierodos, nav šķērslis tam, lai paveiktu iecerēto. Darot lietas kopīgi var rast risinājumu jebkurai problēmai.

Pašreiz vairāk nodarbojos ar projektēšanu un būvniecību. Esmu izveidojis 35 stikla kausēšanas studijas dažādās pasaules valstīs, no tām 11 atrodas Eiropā. Katru gadu stikla kausēšanas radošo darbnīcu projektos tiek iesaistīti 1500 dažāda vecuma bērni. Pēdējos desmit gadus dzīvoju Lietuvā. Darbojos nevalstiskā organizācijā "Stiklo Svajones".

Jau četrdesmit vienu gadu man ir iespēja strādāt ar stiklu visā pasaulē. Šī dzīves daļa mani ļoti aizrauj un sniedz lielu gandarījumu. Esmu pārliecināts, ka būtu bijis labs inženieris, bet esmu daudz laimīgāks būdams mākslinieks!

 

 

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu