Satiec savu meistaru

 Līvānu tautas lietišķās mākslas studijas telpās 31.aprīlī bija iespēja satikt studijas dalībnieci - meistari Maiju Kulakova, kura stāstīja par Krustpils tautastērpu, kuru valkā arī Līvānu novadā. Meistare ar savu pašdarināto tautastērpu ir piedalījusies Dziesmu un deju svētku tautas tērpu skatēs un ieguvusi godalgotas vietas.

Uz tikšanos bija ieradušās gan studijas dalībnieces, gan interesenti no Līvāniem. Tālākie viesi bija ieradušies no Rīgas, kuru saknes ir Krustpilī.

Tikšanās laikā meistare Maija Kulakova raksturoja katru tautastērpa sastāvdaļu, kā tās attīstījušās laika gaitā, kā tās darinātas. Dalībniecēm bija iespēja apskatīt  meistares darināto tautastērpu.

Tika pārrunāta arī tautastērpa komplektēšana un valkāšana.

Interesanta diskusija izvērtās par ziemas apģērbu.

Interesenti bija ieradušies izzināt Krustpils tautastērpu, lai saprastu –kuras tautastērpa detaļas varētu pagatavot sev pašas, kuras būs jāiegādājas, lai nokomplektētu tautastērpu.

Dalībniekiem bija iespēja piemērīt tautas tērpu, lai saprastu, cik liels krekls jāšuj, cik daudz auduma nepieciešams krekla darināšanai.

Tikšanās beigās vairāki dalībnieki vienojās par tikšanos jau ar audumiem kreklu darināšanai.

 

Teksts Maija Kulakova

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu