Arvīda Barševska fotogrāfiju izstāde "15 kadri pasaules"

Arvīda Barševska fotoizstāde

 "15 kadri pasaules"

10.10. - 20.02.2017.

 

Daugavpils Universitātes rektora, akadēmiķa Arvīda Barševska fotoizstāde "15 kadri pasaules" ir mirkļu tveršanas mēģinājums daudzo Latvijas un ārvalstu ekspedīciju laikā. Nav svarīgi, vai tā ir dievlūdzēja Taivānas budistu templī, tadžiku dejotāja Navruz svētku koncertā vai Ēģiptes tuksnešu beduīns pie sava kamieļa, viņu emocijas ir dabiskas, nepiespiestas un patiesas. Tie ir mirkļi, kas vairāk neatkārtosies. Tie ir mirkļi, kas bijuši konkrētā laikā un telpā.

Fotoaparāta fiksētie mirkļi ir iemūžināti 15 krāsu fotogrāfijās, kuras apskatāmas šajā izstādē. Vairākās fotogrāfijās cilvēks ir mijiedarbībā ar dabu: kravas automašīnu rinda rīta saullēktā uz Polijas ceļiem vai bērna skatiens no Daugavas senlejas stāvkrasta tepat Latvijā parāda dabas skaistumu, kuram nav valstiskas piederības. Un cilvēks ne vienmēr spēj šo skaistumu izbojāt. Tieši otrādi, cilvēks skaistumu var izkopt, kā tas ir izdevies George Paulou no nelielā Kipras ciema Vavla, lolojot vīnogulāju mūža garumā...  Vai tas ir sajūtams ar akmens krāvumiem neskaitāmās šūnās sadalītā pasaulē Āran salās Īrijā?  

Izstādes autors uzsver: "Fotogrāfa uzdevums ir tvert un fiksēt mirkli, tādu, kādu to redz viņš pats, lai pēc tam to varētu rādīt citiem cilvēkiem. Visgrūtākais ir iemūžināt patiesas un nepiespiestas cilvēka emocijas. Ja cilvēks redz, ka viņu bildē, viņš sāk pozēt. Šajā izstādē ir atlasīti tie darbi, kuros, manuprāt, ir izdevies iemūžināt patiesas cilvēka emocijas".

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātos sīkfailus.
Piekrītu